ivirzivir Yükle

AKINCI VE AKSUNGUR’UN ANA MÜHİMMATI HAZIR ! ASELSAN TARAFINDAN YERLİ OLARAK ÜRETİLDİ !

teşekkürler

Bizlere Destek olmak ve Ayrıcalıklardan yararlanmak için kanala katılın:
https://www.youtube.com/channel/UCLSkWpECOYM3L81V1m9pz_w/join

RESMİ İNSTAGRAM HESABIMIZ: https://www.instagram.com/milliuyanis1/
KAYNAK:https://www.savunmasanayist.com/minyatur-mühimmatnin-atis-testleri-basariyla-devam-ediyor/

Türkiyenin geliştirdiği insansız hava araçlarının ana mühimmatlarından birisi olacak olan ve f16’larda da kullanılacak minyatür mühimmat projesi sona yaklaşmış durumda.
Bu sene sonunda envantere girecek olan Minyatür Mühimmat (MB)’nın atış testleri, başarıyla devam ediyor. ASELSAN tarafından geliştirilen Minyatür Mühimmat, F-16 ile SİHA’lara entegre edilecek.
ASELSAN tarafından geliştirilen ve Türk Mühimmatlı Kuvvetleri envanterinde bulunan F-16 Fighting Falcon mühimmat uçakları ile mühimmatlı insansız hava araçlarında (SİHA) kullanılacak Minyatür Mühimmat’nın atış testleri, 401’inci Filo Komutanlığı’nda başarıyla devam ediyor.
Konuyla ilgili olarak T.C. Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail DEMİR tarafından yapılan açıklamada, “Minyatür Mühimmatnın atışlı testleri sürüyor. Geliştirilen çoklu taşıma salanıyla bir F-16 kanadında 4 mühimmat taşınabilecek. Delici ve parçacık etkili olarak iki farklı harp başlığı olacak 145 kiloluk Minyatür Mühimmatyı İHA’larımıza da entegre etmeyi hedefliyoruz.” ifadelerine yer verildi.

Minyatür Mühimmat; ASELSAN tarafından geliştirilmiş, 100+ kilometre menzile ve GPS/INS (KKS/ANS) güdüm sistemine sahip, dörtlü akıllı pnömatik salan ünitesinden (SPQR) atılan bir hava-yer mühimmatıdır.
TÜBİTAK-SAGE tarafından tasarlanan ve güçlendirilmiş beton hedeflere karşı etkili harp başlığına sahip olan Minyatür Mühimmat, 55km mesafeden 1 metrelik betonu delebilmektedir. Halihazırda 401’inci Test Filo Komutanlığı’nda uçuş testleri devam eden Minyatür Mühimmat’nın, 2020 yılı içerisinde Türk Mühimmatlı Kuvvetleri envanterine girmesi beklenmektedir.
Düşük ağırlığa, uzun menzile ve yüksek nüfuz yeteneğine aynı anda sahip olan Minyatür Mühimmat’dan;
• F-16 Mühimmat Uçağının 2×4 adet,
• AKINCI İnsansız Hava Aracı’nın 4-6 adet,
• AKSUNGUR İnsansız Hava Aracı’nın ise 4 adet taşıması beklenmektedir.
Böylelikle Türk Mühimmatlı Kuvvetleri envanterindeki hava araçları, tek sorti ile asgari dört farklı hedefi yüksek isabet ile etkisiz hale getirebilecektir.
Sanat,tasarım,teknoloji,haber,bilim,sondakikalar ve daha binlerce video daha hepsi kanalımızda
izlediğiniz için teşekkürler.

#ASELSAN #siha #iha #tsk #haber #sondakika #teknoloji

Bunlarada Bak!

11 Yorum

  1. 🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷👍Maşallah Maşallah hepinize Aslanlar yiğitlerim devam durmak yoktur devam Aslanlar yiğitler çok önemli yağdınız işler çok selamlar hayırlı akşamlar Aslanlar

    Reply
  2. DAHA DUR ÖYLE BİR SİLAH YAPACAZ Kİ AYNI KIRLANGIÇ KUŞ UNA BENZEYEN AKILLI ANDROİD SİSTEMLİ 5 MERMİ ATA BİLEN SİHA YAPCAZ ONDAN KAÇMAK İMKANSIZ OLACAK 🙂 ?? ÇOK MU UÇTUM NEDİR 🙂

    Reply

Yaz Birşeyler ya!

Benzer

Yüklen Yüklen

Login