ivirzivir Yükle

AKINCI TİHA SON DURUM I Savunma Sanayi

teşekkürler

AKINCI TİHA SON DURUM I Savunma Sanayi

Türkiye, geliştirdiği askeri teknolojisiyle bir üst lige çıktı. Yerli ve milli silah üretimiyle bu alanda dışa bağımlılığı önemli ölçüde bitiren Türkiye, buradaki başarısını başta Suriye olmak üzere, Libya ve Dağlık Karabağ savaşında da gösterdi. Son olarak, hava bombardımanı icra edebilecek insansız silahlı hava aracı Akıncı TİHA’da geri sayım başladı. Dünyada sadece 4 ülkenin üretebildiği özelliklere sahip 5,5 tonluk dev insansız hava aracı 40 bin feet yüksekliğe çıkıp 24 saat havada kalabiliyor. F-16 mühimmatlarının yanı sıra milli olarak geliştirilen SOM-J gibi yerli füzelerin de entegre edileceği Akıncı TİHA ile havadan bombardıman icra edilip savaş uçaklarının da yükü azaltılacak.

Giriş Tarihi: 09:37 | 19.01.2021
Yerli ve milli imkanlarla geliştirilen çift motorlu Akıncı TİHA (Taarruzi İnsansız Hava Aracı) Baykar mühendisleri tarafından tasarlandı. 2018 yılında motor çalıştırarak deneme uçuşlarına başlayan Taaruz İHA’sı tüm testleri de başarıyla geçti.
#savunmasanayi #akıncıtiha #akıncıtihaözellikleri #türksavunmasanayi #akıncıtihasondurum #akıncıtihamaliyeti #ankasiha #tb2bayraktar #aksungur #göksungur #aselsan #roketsan #tusaş

Bunlarada Bak!

2 Yorum

Yaz Birşeyler ya!

Benzer

Yüklen Yüklen

Login