ivirzivir Yükle

Akıncı TİHA: 3 REKOR, 4 İHRACAT – 4 countries bought AKINCI UAV – Savunma Sanayi – Selçuk Bayraktar

teşekkürler

Akıncı TİHA: 3 REKOR, 4 İHRACAT – 4 countries bought AKINCI UAV – Savunma Sanayi – Selçuk Bayraktar

Baykar tarafından milli ve özgün olarak geliştirilen Bayraktar AKINCI Taarruzi İnsansız Hava Aracı, kendisine ait milli havacılık irtifa rekorunu 13 bin 716 metreye karşılık gelen 45 bin 118 fite taşıyarak üçüncü kez kırdı.

Hava Kuvvetleri Komutanlığına teslim edilmek üzere Savunma Sanayii Başkanlığı ve Hava Kuvvetleri Komutanlığı heyetleri huzurunda dayanım, yüksek irtifa ve yüksek hız testleri gerçekleştirmek için havalanan Bayraktar AKINCI B, kendisine ait olan milli bir hava aracıyla ulaşılan en yüksek irtifa rekorunu yeniden kırdı.

Test kapsamında 45 bin 118 fit irtifaya yükselen Bayraktar AKINCI B, 20 saat 23 dakikalık uçuşun ardından Çorlu Hava Meydan Komutanlığındaki Bayraktar AKINCI Uçuş, Eğitim ve Test Merkezine döndü.

Bayraktar AKINCI B, halihazırda devam eden test faaliyetlerinin yanı sıra eş zamanlı olarak Anadolu Kartalı Tatbikatında da görev alıyor.

Bayraktar AKINCI TİHA için şimdiye kadar 4 ülkeyle, Bayraktar TB2 SİHA için ise 22 ülke ile ihracat sözleşmesi imzalandı. Yapılan sözleşmeler kapsamında Bayraktar TB2 SİHA’ların teslimatları sürerken, Bayraktar AKINCI TİHA ve yer sistemlerinin 2023 yılından itibaren periyodik olarak teslim edilmesi hedefleniyor.

#AkıncıTİHA #BayraktarTB2 #SavunmaSanayi #SelçukBayraktar #SavunmaSanayii #BayraktarTB2UAV #AkıncıSİHA #AkıncıİHA #AkıncıUAV #MilliTeknolojiHamlesi #DefenseIndustry #TurkishDefenseIndustry #UAV #TİHA #İHA #SİHA #BayraktarAkıncı
———-
Three export contracts were signed for the Bayraktar Akıncı Attack Unmanned Aerial Vehicle (TİHA) in the 9 months that passed since it was included in the inventory.

The Turkish defense industry company Baykar, of which Selçuk Bayraktar is the Technical Leader, continues its export success with Bayraktar TB2 with Bayraktar Akıncı TİHA.

Baykar signed unmanned aerial vehicle contracts with 22 countries. Bayraktar TB2 became the UAV used by the most countries in the world.

Bayraktar Akıncı TİHA entered the Turkish Armed Forces inventory on 29 August 2021. Turkey actively uses 6 Bayraktar AKINCI TİHAs in operational missions.

After entering the inventory, Baykar started to sign export contracts for Akıncı TİHA. In a short period of 9 months, the number of countries with which contracts were signed increased to 4. Within the scope of the contracts, it is aimed to deliver Bayraktar AKINCI TİHA and ground systems periodically starting from 2023.

Bunlarada Bak!

5 Yorum

  1. Hai anna iam Nagendar Anna na age 42 Gondess.Uno qualification m.l.t medical lab technicianl ,Srpt lo jobs unte cheppagalaru anna.with govt Jobs

    Reply
  2. Bu, bu hafta gördüğüm bu uçağın 5. videosu.
    neden kimse ekonomiyle ilgili video çekmiyor
    her şeyin fiyatlarının neden bu kadar yüksek olduğunu ve liranın neden titanik gibi battığını bilmemiz gerekiyor.

    Reply

Yaz Birşeyler ya!

Benzer

Yüklen Yüklen

Login