ivirzivir Yükle

AKINCI İHA PT-2 (Prototip 2) 2. uçuşunu yaptı, daha yükseğe çıktı

teşekkürler

Baykar Savunma Teknik Müdürü Selçuk Bayraktar, Twitter’dan “AKINCI PT-2 (Prototip 2). Abisinden daha hızlı çıktı… 2.Uçuşunu da başarıyla tamamladı. Hem de daha yükseğe tırmandı.. Aralarında kardeşçe bir rekabet de yok diyemeyiz. Bir maşallahınızı alır.” paylaşımını yaptı.

AKINCI PT-2, 1 saat 50 dakika havada kaldı.

Haber: http://ssdergilik.com/tr/HaberDergilik/AKINCI-iHA-Prototip-2-2-ucusunu-yapti

Bunlarada Bak!

42 Yorum

  1. Öncelikle bu güzel manzarayı bize izletip ülkemin gücüne güç katan Sayın Selçuk Bayraktar kardeşime çok teşekkür ediyorum. Bu millet seninle gurur duyuyor.

    Reply
  2. Ben Kazakistan’a olarak Azerbaycana yanındayım qarabağda savaş olursa geliriz iki devlet tek millet 🇰🇿🇦🇿🇰🇿🇦🇿🇰🇿🇦🇿🇰🇿🇦🇿🇰🇿🇦🇿🇰🇿🇦🇿🇰🇿🇦🇿 Arkadaşlar lütfen kıskanmyn

    Reply
  3. BİR ÖNERİM VAR,BU TİHAYA ÜSTÜNE GENİŞ ALAN TARAMA VE FÜZELERİ HAVA ARAÇLARINI TARAYAN SENSÖR RADARI GELİŞTİRİLSE KARADAKİ HAVA SAVUNMA FUZE SİSTEMLERININ KARADAKİ ALAN TARAMA AÇIKLARINI KAPATILSA MESELA MAKSAK HEDE AKILLI FUZELERI TESPİT ETMEK BIR SAVAŞ JETI ÇOK UZAKTAN AKILLI FUZEYI RADARLARI IMHA ETMEK IÇIN ATIŞINI YAPTIKTAN SONRA HAVADAN BUNU KARA NOKTALARINI TARAYARAK SUNAN BİR TİHAYA DÖNUŞTÜRÜLSE MESELA BÖYLE BİR ŞEY OLABİLİR,YADA UZAYA TÜRKİYE BÖLGESİNİN TARAYAN SENSÖTLERİ OLAN KARADAKİ HAVA SAVUNMA SİSTEMLERIYLE EŞLİ ÇALIŞAN UYDUYU YAPSALAR HARIKA OLURDU.DÜŞÜNSENİZE YÜKSEK KATMANLARA ÇIKAN BİR TİHAYI KARASAL BÖLGELERİ TARAMAYI YAPTIGINI GÖREVİ SAVAŞ JETLERINI ALGILAMAK VE FUZELERIN TESPİT ETMEK BUNU HAVABSAVUNMA SISTEMLERINE AKTARMAK BÖYLECE ALÇAK İRTİFADAKİ HAVA SAVUNMA SİSTEMLERININ DAHA ETKILI HALE GETİRMEYI BAŞARMIŞ OLUNURDU.AMA BİZİM BİLİM İNSANLARIMIZIN DAHA O SEVİYEDE OLDUKLARINI BUNA DÖNÜK TEKNOLOJI GELŞTIRDIGINI SANMIYORUM,YANİ RUSLARDAN HAVA SAVUNMA RADARI ALACAK KADAR YÖNELDIYSEK BU RADARI TÜRKIYEDEKI UZMANLAR YAPAMIYORSA BIZ HALA BU ALANDA GERIDE KALMIŞIZ DERIZ.TÜRKİYENİN BU RADAR ALGILAYICI SENSÖR SİSTEMLERINDE GENIŞ ALANLARI TARAYABİLEN TEKNOLOJIYI GELIŞTIRMESI GEREK ÖNCE UYDULARI RADAR GIBI KULLANMA KONUSUNDA O EŞİGİ ATLAMAMIZ GEREKIYOR.UYDULAR IÇIN ÇOK GUÇLU BIR ATOMIK ENERJIYI URETMELIYIZ Kİ O UYDU UZAYDA ENERJISI BITMEMELIDIR.GUNEŞ ENERJISI PANELLERI ALANINDA BILE BAZI TEKNOLOJI SIÇRAMASINI ATLAMAMIZ GEREKIYOR.NANO TEKNOLOJI GUNEŞ ENERJISI PANEL ALANINDA DA OLMASI GEREKIYOR.

    Reply
  4. bu iha ne tip bir motor kullanıyor acaba veya seri üretime gectigi zaman ne tip motor kullanacak benim bildigim pd 170 ile pd 220 var acaba bunlardan bir tanesi kullanılacak

    Reply
  5. Vatana, millete hayırlı ve uğurlu olsun. Ortaya çıkan ve ülkemin menfaatine olan her projeyi gördükçe göğsüm kabarıyor. Bu işleri yapanlara ve destekleyenlere dua ediyorum. İstemeyenlere inat, tüm düşmanlarımıza inat sağ olun var olun. Allah bu memleket için gecesini gündüzüne katan bütün vatanseverleri korusun.

    Reply
  6. Yaşasın TURAN YAŞASIN TÜRK İSLÂM BİRLİĞİ YAŞASIN BÜYÜK TÜRKİYE İMPARATORLUĞU YAŞASIN BASKOMUTAN RECEP TAYYİP ERDOĞAN DEVLETİMİZİN YANINDAYIZ ORDUMUZUN YANINDAYIZ.ALLAH HERKEZE BÖYLE DAMAT BÖYLE EVLATLAR NASİP ETSİN

    Reply
  7. Neden kimse bu Akinciya bakipda “yahu bunu bastan niye stealth (radara görülmez) yapilmadi” demiyor??? Bana göre 2 ciddi unsur var degismesi gereken. 1. propel yerine fuze motorlu olmasi – dah hizli ve etken olabilmesi icin. 2. Stealth olmasi lazimki, düsman bizi hemen vurmasin diye.

    Reply
  8. 🇹🇷❣🇦🇿 CANLAR 🇹🇷❣🇦🇿
    👍🏻👍🏻👍🏻👍🏻👍🏻👍🏻👍🏻👍🏻👍🏻👍🏻

    Reply
  9. salamlar gozel insanlar.. Bizim üçün en boyuk tehluke İrandır. İranı ozgurlesdirsek İran ruslara ermenilere yardım EDEMEYECEK.BU TURKİYENİN gucune guc qatacakdır

    Reply
  10. Damadına verdi diyorlardı sıradan adamaversen bunları yapabilirmiydi. Elbetde Ehlineverecek yeryüzüne liderimizgibi gelmedi gelmeyecekde kafirlerin hoşuna gitmesede.

    Reply

Yaz Birşeyler ya!

Benzer

Yüklen Yüklen

Login