ivirzivir Yükle

ABD ‘NİN TEKLİFİ İLE S-400 VE F-35 TEKNİK GÖRÜŞMELERİ BAŞLADI !!

teşekkürler

ABD ‘NİN TEKLİFİ İLE S-400 VE F-35 TEKNİK GÖRÜŞMELERİ BAŞLADI !!

KANALIMIZA DESTEK OLMAK İÇİN LÜTFEN ABONE OLMAYI BİLDİRİMLERİ AÇMAYI VE VİDEOYU BEĞENMEYİ UNUTMAYINIZ..
KANALIMIZA ÜYE OLMAK İÇİN : https://www.youtube.com/channel/UCtKGuqdrH4mVAwqOmQhEm_g/join

ABD ‘NİN TEKLİFİ İLE S-400 VE F-35 TEKNİK GÖRÜŞMELERİ BAŞLADI !!
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu; Türkiye ile ABD arasında, S-400 Hava Savunma Sistemi ve F-35 Lightning II savaş uçağı ile ilgili teknik görüşmelerin başladığını açıkladı.
Türkiye ile ABD arasında, S-400 ile F-35 krizinin aşılması için teknik görüşmelere başlanıldı. Konuyla ilgili olarak Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu tarafından yapılan açıklamada, “S-400 ve F-35 konusunda uzmanlar düzeyinde teknik görüşmeler başladı. Bu kez teklif ABD’den geldi.” ifadelerine yer verildi.
Hatırlanacağı üzere Türkiye, Eylül 2017 tarihinde Rusya Federasyonu ile iki filo S-400 Hava Savunma Füzesi Sistemi (HSFS) tedariki ile ilgili olarak 2.5 milyar dolar değerinde bir anlaşma imzalamıştı. Anlaşma kapsamında 1.3 milyar ABD Doları değerindeki ilk S-400 filosunu içeren komponentlerin teslimatları, Temmuz 2019 yılı itibariyle Türk Hava Kuvvetleri’ne teslim edildi. Türk Hava Kuvvetleri, Ekim 2020’de söz konusu S-400 filosu ile Sinop’ta bir dizi atışlı test faaliyeti icra etti.
Türkiye’nin S-400 alımı sebebi ile ilk olarak Türk Hava Kuvvetleri için üretilen 6 adet F-35 Lightning II savaş uçağının teslimatını askıya alan ABD, akabinde ise bu uçakları kendi hava kuvvetlerinin envanterine katmak için yasal karar çıkarttı. Son olarak ABD, Türk Hava Kuvvetleri Komutanlığı’nın ihtiyaçlarına binaen S-400 Uzun Menzilli Bölge Hava Savunma Füze Sistemi tedarikinden sorumlu olan T.C. Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı’na, Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail DEMİR’e, Savunma Sanayii Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Faruk YİĞİT’e, SSB Hava Savunma Daire Başkanı Serhat GENÇOĞLU’na ve ilgili dairede müdür olarak görev yapan Mustafa Alper Deniz’e CAATSA yaptırımları uyguladı.
Türk makamları, S-400’ün F-35 için tehdit oluşturduğunu öne süren ABD makamları ile teknik görüşmelerin başlaması için bir süredir çağrıda bulunuyordu.
Kaynakça : https://www.savunmasanayist.com/abd-ile-s-400-ve-f-35-icin-teknik-gorusmeler-basladi/
___________________________________________________________
Discord : https://discord.gg/4NJBzpZe9P
Twitter : https://twitter.com/knrkrt
Instagram : https://www.instagram.com/knrkrt/
Facebook : https://www.facebook.com/kanerkurtTC
___________________________________________________________
s400 türkiye,
çok namlulu roketatar,
kaplan füzesi,
trg 300 kaplan,
patriot türkiye,
hisar u,
hisar hava savunma sistemi,
hisar a,
hisar o,
stinger,
porsav,
yunan spiker,
yunan medyasında türkiye,
yunan basınında türkiye,
hisar u,
yunan medyasında türkiye libya,
yunan medyası türkiye libya,
türkiye lazer silahı libya,
türkiye ve libya,
türkiye libya yunan,
türkiye libya yunan medyası,
ufuk gemisi,
kktc,
yunan basınında türk savunma sanayi ,
yunan medyasında türkiye,
yunan spiker,
yunan basınında türkiye,
gezgin füzesi,
akıncı iha,
atak 2,
tfx,
yunan medyası,
tf 2000 destroyer,
hürjet,
yunan basını,
tf 2000,
türkiye libya’yı vurdumu,
mete yarar,
libya,
libya’da son durum,
tsk libya,
libya son durum,
hürjet son durum,
akıncı,
tfx savaş uçağı,
libya’da son durum 2020,
tiha akıncı,
akinci iha,
savunma sanayi,
göksungur,
akıncı tiha,
aselsan,
yunanistan,
tcg anadolu son durum,
tfx savaş uçağı son durum,
libya son durum 2020,
tcg ufuk gemisi,
doğu akdeniz,
tsk,
yunan basini,
hava soj,
tcg ufuk,
türkiye libya,
yunan,
atak helikopter,
gezgin,
hisar hava savunma sistemi,
yunanistan türkiye,
akıncı siha,
i sınıfı fırkateyn,
tcg anadolu,
akinci,
akıncı iha özellikleri,
libya tsk,
libya’ya askeri sevkiyat,
libya haritası,
libya türk topu,
hafter türk topu,
bayraktar satcom,
bayraktar tb2s,
libya türk askeri,
libya’da son durum,
bayraktar tb3,
ismail demir,
hulusi akar,
recep tayyip erdoğan,
cem gürdeniz,
cihat yaycı,
hakan kılıç,
savunma sanayi dergilik,
savunma sanayi,

#gezgin #gezginseyirfüzesi #atak #atak2 #atakhelikopter #millimuharipuçak #hürjet #hürkuş #tfx #gökbey #somfüze #aksungur #göksungur #anka #tsk #tusaş #jetiha #iha #siha #tiha #akıncı #akinci #akinciiha #akıncıiha #akıncısiha #akincisiha #akıncıtiha #akincitiha #türkhavakuvvetleri #türkdenizkuvvetleri #türkkarakuvvetleri #türksilahlıkuvvetleri #fırtınaobüs #altaytank #somfüze #hisarhavasavunmasistemi #hisara+ #hisaro+ #hisara #hisaro #hisarhavasavunma #siper #hisaru #havasavunma ​#havasavunmasistemi #atmaca #atmacafüzesi #atmacafüze #gezgin #gezginfüze #gezginfüzesi #savunmasanayi ​#Savunmasanayii #milliteknolojihamlesi #YerliveMilliSanayi #MaviVatan #DenizKuvvetleri #türkdenizkuvvetleri ​#türkdonanması #HavaKuvvetleri #KaraKuvvetleri #TürkOrdusu #aselsan #roketsan #tübitak #tusaş ​#TürkKaraKuvvetleri #TürkHavaKuvvetleri #tcganadolu #tcgufuk #SONDAKİKA #sampt #TekYürek #STM #aselsan #roketsan ​#havelsan #tübitak ​#pakistan ​#s400 ​#ukrayna #bangladesh #hürjet ​#MMU ​#TFX ​#millimuharipuçak​​

Bunlarada Bak!

51 Yorum

 1. Hmm bir düşünmek lazım
  Altından bit yeniği mi çıkacak yoksa abd norveç ve suriyedeki ( israil f35 leri ) f35 lerin s400 ile çalıştığını bilip üstüne yunanlıların s300 pmu lari olduğu halde yaptırım koymayan sözde müttefik, müttefik kayıp etmek istemiyor mu?
  Belkide bizim su 57 almamız dan çekiniyorlar sonuçta seri üretime girdi
  Neyse zaman gösterecek

  Reply
 2. Envanterimizdeki F-16 ve F-4 uçaklarının son günü geldi artık daha yeni uçaklara ihtiyacımız var MMU gelene kadar F-35 lazim.

  Reply
 3. bence bize eğer derlerse s400 sizde kalsın tamam ama aktif etme barış zamanı ve kendin ürrt ya da bizden al bizde f35leri veriyoruz derse kabul edelim bence

  Reply
 4. MMU yu ciddi olarak yapabilecegimizi anladilar ya cakallar baktilar ki F-35 Turkiye kullanmazsa cop ucaktir satis temsicilerini hemen yolladilar :))

  Reply
 5. Yav neyi görüşüyorlar anlamıyorum, onlar önce bi bize yaptıklarının hesabını versin. Aldım kardeşim seni ilgilendirmez denilemiyormu bunlara. Yedikleri boklara baksınlar.

  Reply
 6. Teklif abd den geldiyse kırk kere düşünmek lazım. Cumhuriyetin ilanından bu yana kan emici kene gibi ülkemize yapış

  tılar.inşallah bir an önce kurtuluruz bunlardan

  Reply
 7. REİS İLE YOLA DEVAM. 🇹🇷🇦🇿🇵🇰🇹🇷🇦🇿🇵🇰🇹🇷🇦🇿🇵🇰🇹🇷🇦🇿🇵🇰🇹🇷🇦🇿🇵🇰🇹🇷🇦🇿🇵🇰 TÜRKLER GELİYOR. 🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷 ” Benim kudretimin ulaştığı yere onların hayalleri bile ulaşamaz”🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷 Fatih Sultan Mehmed Han.

  Reply
 8. eger bu uçagı alırsak tarihimizin en büyük hatasını yaparız yok eger almak mecburiyetinde kalırsak sadece dikey kalkış yapabilen modelinden sınırlı sayıda almak gerek

  Reply
 9. ABD İncirlik Üssüne F35 yerleştirme kararı almıştır. Yoksa durduk yere, reddettikleri bir konuyla ilgili olarak kendileri çağrı yapsın?

  Reply
 10. Hükümetin R yapması çok basit TSK’nın MMU gelene kadar yeni jetlere ihtiyacı var. Tüm görevler F-16’ya yüklendi buda uçakların ömürlerini kısaltıyor. Doğu akdenizde F-35’leri kullanıyor olsaydık Mısır,yunan,fransa bize bu kadar atar yapamazdı. Artık 5.nesil jetler bize gelse bile artık proje ortağı olmadığımız için dış alım yoluyla alacağız yani F-35’leri daha pahalıya alacağız. JSF programında olsaydık bu jetleri kaynak kodları ile birlikte alacaktık.

  Reply
 11. ingilizlerle imzalanan serbest ticaret a bu anlaşması ve rusyanın dış işlerinin türkiyenin lehine yapmış oldugu açıklamalar amerikanın türkiyeyi kaybetmesine yol açabilirdi . Eger natoda çok güçlÜ olan bir devleti kaybederse çin ve rusya karşısında daha fazla zayıflamış olacaktı . Bu yüzden f 35 leri verip kendisine 40 yıl gibi bir süre baglayıp milyarlarca dolar kazanma şansını kaybetmek istemedi. MMU yu yapmak bizim için tam bir bagımsız hava kuvvetleri yolunu açacaktır. yerli projelerede verdigimiz agırlıklı çalışmayı kaybetmeden devam etmeliyiz.

  Reply
 12. sakın hangara çekmen bu bir bagımsızlık savaşırdır dik durun AMERİKAYA GÜVENİLMEZ AMERİKA TÜRKİYE CUMUHRİYETİNİN BİRİNCİ SIRADAKİ DÜŞMANIDIR

  Reply
 13. Amerikanın vardır yine bir gancıklğı bu açık ve net illa da S400 leri deaktivieren edecekler türkler kullanmasın büyük israil projesi devam etsin diye!

  Reply
 14. Simdiye kadar f35 lere bi üretip taktilar simdi teknik grs meye basladilar kim bilir ne hazirladilar bizimkiler ah akillanmaz bunlar ya

  Reply
 15. Bit yenigi de vardir her sey var neden ilk türkiye teklif ettiginde kabul etmediler de vakit kazandilar ne yaptilarsa artik simdi istiyorlar
  Bizimkiler akillanmaz bunlarda oynar ömür boyu bizimle böyle
  Atar tutarlar hep fos

  Reply
 16. Yahu yetti bitti F35 haberleri.
  F35 bir gizli bombardıman uçağı. Yani bir devlet ile birebir savaş durumunda, onların önemli yerlerini bombalamak için.
  1) Artık savaşlar hibrit olarak yapılıyor.
  2) Biz halihazırda bombardıman uçağı yerine başarılı olarak TB2 leri kullanıyoruz.
  3) Sanki bu haberler bize bu f35 leri kakalamak için yürütülen bir propaganda gibi. İs-te-mi-yo-ruz!

  Reply
 17. Allah yar ve yardımcınız olsun inşallah. Böyle bir zamanda yaşadığım için ne mutlu bana, Allah’a şükür ediyorum, Sayın Erdoğan gibi bir liderin zamanında yaşamak ve bir milletin uyanışına şahitlik etmek herkese nasip olmaz

  Reply
 18. Aziz Nesin’in Ah Biz Eşekler hikayesi bu f35 konusuna çok uygun.
  abd daha neler yapmasi gerekiyor ki, biz artık kendi pençelerimizi gösterelim?

  Reply
 19. Hem F35’leri vermedi , hem Caatsa yaptırımları oluşturdu, hem dünyaya cakasını sattı sonra da teknik görüşme ile detay veriyoruz.

  Reply
 20. yunanistana satacakları f35 ler için s400 ler tehlike mi diye araştıracaklardır. Eğer bir sorun yoksa onlara satarlar.

  Reply
 21. Teknik görüşmeler başladıysa bizim s400 ler Hulusi Akar in dediği gibi abd nin kontrolunde ve sadece tatbikatlarda kullanılacak demektir. Hem s400 ler depoya kaldırılmış olmayacak hem de aktif hale getirilmemiş olacak. Hem ABD nin dediği olacak hem de kamuoyumuz teskin edilmiş olacak. Bir tasta iki kuş.

  Reply

Yaz Birşeyler ya!

Benzer

Yüklen Yüklen

Login