ivirzivir Yükle

4×4 araçlara yerli PENÇE – Crawler CLAW on 4×4 vehicles – Paletli Araç – Savunma Sanayi – ENERJİSA

teşekkürler

Kritik görevlerde kullanılan 4×4 araçların zorlu kış koşullarında daha etkin görev yapabilmesi için Portatif Araç Palet Sistemi Pençe geliştirildi.

Pençe sayesinde 4×4 araçlar; karda, çamurda ya da engebeli arazide durdurulamaz hale geliyor.

Bir doğal afet durumunda, bozuk bir zeminde ya da ağır kış şartlarında acil durum ekipleri ya da güvenlik güçleri, araçlarında bulunan Pençe sistemini lastiklere takarak ulaşmak istedikleri noktaya sorunsuz şekilde ulaşabilecek.

Pençe özellikle orman muhafaza görevlileri, sağlık ekipleri, emniyet ve güvenlik güçleri, arama-kurtarma birlikleri, enerji, telekominükasyon gibi kritik sektörlerdeki saha elemanlarının en olmsuz şartlarda bile görevlerini kesintisiz şekilde yapmalarına imkan sağlayacak.

Arazi, iklim şartları ve görevin gereklilikleri dolayısıyla 4×4 araçlar kullanan bu ekipler, aracın performasını aşan engellerin üstesinden ise Pençe ile gelecek.

ENERJİSA ve Temren Makina tarafından geliştirilen sistem, öncelikli olarak kış aylarında yoğun kar bulunan bölgelerdeki elektrik kesintilerine müdahale etmek için kullanılan arazi araçlarına entegre edilecek. Pençe’nin maliyet etkin bir çözüm olarak enerji dışında savunma sanayi gibi sektörlerin de kullanımına sunulması amaçlanıyor.
#4X4 #PaletliAraç #SavunmaSanayi #ENERJİSA #Pençe #PaletSistemi
——-
Crawler claw on 4×4 vehicles

Portable Vehicle Pallet System CLAW was developed in order for 4×4 vehicles used in critical missions to operate more effectively in harsh winter conditions.

4×4 vehicles thanks to the CLAW; it becomes unstoppable in snow, mud or rough terrain.

In the event of a natural disaster, on a rough ground or in heavy winter conditions, emergency teams or security forces will be able to reach the point they want to reach by installing the CLAW system on the tires.

CLAW will enable field personnel in critical sectors such as forest guard officers, healthcare teams, security and security forces, search and rescue troops, energy and telecommunications to perform their duties uninterruptedly even under the most adverse conditions.

These teams, which use 4×4 vehicles due to the terrain, climate conditions and the requirements of the mission, will overcome the obstacles that exceed the performance of the vehicle with CLAW.

Developed by ENERJISA and Temren Makina, the system will primarily be integrated into off-road vehicles used to intervene in power outages in regions with heavy snow during the winter months. As a cost-effective solution, it is aimed to offer CLAW to the use of sectors such as defense industry as well as energy.

Bunlarada Bak!

6 Yorum

  1. Ürün başarılı reklam başarısız. Yük taşıma, halat çekme gibi testler ve sanki Dünya’nın en ileri teknolojisiymiş gibi sunabilmek lazım. Rusların pantsirleri övdüğü videoları izleyip gaza gelebilirsiniz. Siz reklamınızı yapın kervan yolda düzülür.

    Reply
  2. Tasarlayanları tebrik ederim, orjiinal bir ürüne benziyor. En büyük avantajı hafif olması ve montaj yapılırken fazla araç gerece ihtiyaç duymadan, aracı yerden kaldırmadan (yandan takılan model) kolayca takılabilmesi.
    Malesef tek kusuru ise aracın hızı. Bununla tahminimce saatte 10 km’den daha hzlı gitmemek lazım.

    Reply

Yaz Birşeyler ya!

Benzer

Yüklen Yüklen

Login