ivirzivir Yükle

241 MİLYON EURO HARCANAN YERLİ FÜZE SERİ ÜRETİME GİRDİ ! KİMSE BU KADAR HIZLI OLMASINI BEKLEMİYORDU!

teşekkürler

241 MİLYON EURO HARCANAN YERLİ FÜZE SERİ ÜRETİME GİRDİ ! KİMSE BU KADAR HIZLI OLMASINI BEKLEMİYORDU!

Bizlere Destek olmak ve Ayrıcalıklardan yararlanmak için kanala katılın:
https://www.youtube.com/channel/UCLSkWpECOYM3L81V1m9pz_w/join

RESMİ İNSTAGRAM HESABIMIZ: https://www.instagram.com/milliuyanis1/

KAYNAK: https://www.savunmasanayi.org/hisar-adan-sonra-hisar-oda-da-seri-uretime-gecildi/
https://www.aselsan.com.tr/tr/basin-odasi/haber-detay/hisaro-orta-menzilli-hava-savunma-fuzesi-ilk-ucuslu-testi

TSK’NIN BEKLEDİĞİ FÜZE SERİ ÜRETİME GİRDİ ! BU KADAR ÇABUK OLMASINI KİMSE BEKLEMİYORDU !241 MİLYON EURO HARCANDI

Tsk’yı ambargo koyarak durdurabileceğini sanan amerikayı üzen haber sonunda geldi. Uzmanların bile bu kadar çabuk olmasını beklemediği şekilde yerli orta menzilli hava savunma füzemiz hisar-o tam kapasiteyle seri üretime girdi

HİSAR-O Orta İrtifa Hava Savunma Füze Sistemi sabit birlikler ile kritik tesislerin:
• Savaş Uçakları
• Helikopterler
• İnsansız Hava Araçları
• Seyir Füzeleri
• Havadan Karaya Füzelere karşı hava savunma görevini icra eder.

HİSAR-O hedef tespit, sınıflandırma, teşhis, takip, komuta kontrol ve atış kontrol fonksiyonlarını icra etmek üzere dağıtık mimaridedir. HİSAR-O Tabur seviyesinde; Tabur Atış Kontrol Merkezi (AKM), Tabur seviyesi Radar, üç HİSAR-O Bataryası, Taktik Data Link Haberleşme Sistemi ve Destek Araçlarından oluşacak şekilde organize olmaktadır. Tabur AKM, tabur seviyesi Radar ile Hava Savunma Bataryalarını kullanılarak entegre hava resmini oluşturur ve Bataryalar için tehdit değerlendirme ve tahsis amacıyla kullanır. HİSAR-O Bataryası; Batarya AKM, batarya seviyesi Radar, ElektroOptik Sistem ve Füze Fırlatma Sistemlerinden oluşmaktadır. HİSAR-O Bataryası hedef tespit, takip, teşhis, komuta kontrol ve atış kontrol fonksiyonlarını otonom olarak icra edebilme yeteneğine sahiptir.
Türk savunma sanayi ürünlerini anlattığımız kanalımızda bizlere verdiğiniz destek için teşekkür ederiz. Türk ordusunun gücü ne kadar artarsa Türkiyenin gücü de o miktarda artacaktır. Türk savunma sanayi şirketlerimiz Aselsan,Roketsan,otokar ve Bmc gibi daha nicelerinin yıllar süren gayretli Savunma Sanayi ar-ge faaliyetleri sayesinde bugün bu topraklarda yerli ve milli ürünler üretiyoruz. Zamanında Bir mühimmat için yabancı ülkelerin kapısında bekleyen Türkiye Bugün Altay Tankı, otokar cobra, kirpi 2 ve fırtına obüsü gibi zırhlı muharebe araçlarını kendisi üretmekte ve bu araçların mühimmatlarını da MKE fabrikalarında yerli ve milli olarak geliştirmektedir. Türk savunma Sanayii ürünleri sadece karada değil havada ve denizde de gücünü hissettiriyor. özellikle Bayraktar Tb2 , Akıncı, Aksungur ,vestel karayel ve Anka S gibi yerli sihalarımız Göklerdeki hakimiyet mücadelesinde Türk hava Kuvvetlerine Destek olurken Milgem ve Milden projeleriyle Vücut bulan yerli muharebe gemilerimiz de yerli denizaltı’lar sayesinde Türkiyenin Karasuları güven içinde kalmaktadır. 2023 vizyon projeleri sayesinde yıllar önce başlatılan yerli savunma sanayi hamlesi meyvelerini olgunlaştırmaya ise devam etmekte . Milli Muharip uçak TF-X ve Hürjet uçaklarımız 2023 yılına yetiştirilmeye çalışılmakta ve Donanmamızın Amiral gemisi TCG Anadolu ise Bu sene Envantere girmek için gün saymaktadır. Tsk envanterine giren yeni ürünlerden ve Türk savunma Sanayi projelerinden haberdar olmak için kanalımıza abone olmayı unutmayın !
#savunmasanayi #füze #roketsan #aselsan #hisara #hisaro #s400
……….
Thank you for the support.

Today, we produce national products thanks to Turkish defense industry companies Aselsan, Roketsan, otokar and Bmc R&D activities.

Today Turkey Altay tank, otokar cobra, it produces armored combat vehicles such as the kirpi 2 and fırtına itself.

Unmanned aerial vehicles such as Bayraktar Tb2, Akıncı, Aksungur, vestel karayel and Anka S  While Supporting the Turkish Air Force

TCG Anadolu, the flagship of our Navy, is counting days to enter the Turkish army Inventory this year. Do not forget to subscribe to our channel to be informed about new Defence industry products and Turkish defense industry projects entering Tsk inventory!

……….

Bunlarada Bak!

15 Yorum

 1. Bu projeler küçük gibi görünsede gerçekten çok önemli resmen alt yapı oluşturuluyor hiç olmayan bir konuda. İnşallah tez vakitte siper de seri üretime girer.

  Reply
 2. bak kardeşim ben ak parti üyesiyim bu ay üyelikten çıkacağım işçiye zam %17 gerçek enflasyon %35 bu nedemek erdoğan bitti demek değil roket füze marsa bayrak dikse yada değil yunanı abd yi savaşıp yense millet bu yoksulluğun hesabını soracaaak son anketlerde erdoğanı geçmeyen yok halkın çoğu bıktı pahalılıktan erdoğan 2023 te sandıktan çıkamaz ondan sonra bakalım nolacak füze roket

  Reply
 3. Bizim hava savunma sistemlerini geliştirme maliyetimiz adamların yaptığı füzenin fiyatından daha düşük.

  Reply
 4. 2022 de seri üretime geçicek diyolardı bide niye senden başka kimse haberini yapmadı admin bi yanlışlık olmasın abi

  Reply

Yaz Birşeyler ya!

Benzer

Yüklen Yüklen

Login