ivirzivir Yükle

1600KM HIZLI GÖKSUNGUR BU YIL UÇACAK..!!! TEMEL KOTİL KESİN KONUŞTU !! SESTEN HIZLI UÇACAK !!

teşekkürler

1600KM HIZLI GÖKSUNGUR BU YIL UÇACAK..!!! TEMEL KOTİL KESİN KONUŞTU !! SESTEN HIZLI UÇACAK !!

Destek Olmak ve Ayrıcalıklardan yararlanmak için kanala katılın:
https://www.youtube.com/channel/UCfuIQqS4CnOcPdME1oNoSHA/join

RESMİ İNSTAGRAM HESABIMIZ: https://www.instagram.com/milliuyanis1/

KAYNAK: https://www.yenisafak.com/ekonomi/supersonik-iha-goksungur-teknik-ozellikleri-nelerdir-3590380
temel kotil açıkladı: sesten hızlı süpersonik jet siha göksungur bu sene ilk uçuşunu gerçekleştirecek. Savunmada devrim yaratacak süpersonik jet projesinde uzun zamandır beklenen müjde sonunda geldi. Tusaş genel müdürü temel kotil türkiyenin ilk jet motorlu sihası göksungur’ın 2021 yılında ilk uçuşunu yapacağını ilan etti.

çok yakında envantere girecek Aksungur’un yanı sıra TUSAŞ tarafından üzerinde çalışmaları devam eden Göksungur Türkiye’nin gökyüzündeki en hızlı sİHA’sı olacak. Gelecek yıl TSK’nin kullanımına sunulması planlanan Göksungur ile havada süpersonik hızlara ulaşılacak. Öncelikle hava savunma sistemlerinin testi ve geliştirilmesinde kullanılması planlanan süpersonik araç, Milli Muharip Uçak için de görev yapacak. Göksungur için TUSAŞ tarafından üretilen Yüksek Hızlı Hedef Uçak Sistemi Şimşek’in motorunun geliştirilmesi planlanıyor. Milli Muharip Uçak’daki pilot, etrafında bulunan İHA’ları da yönetebilecek. İHA’nın saatte yaklaşık 1600 km süratte uçabileceği kaydediliyor.

#göksungur #tusaş #tai #aksungur #savunmasanayi

Türk savunma sanayii’miz olağanüstü hızla gelişiyor. 2020 yılının sonuna kadar Bayraktar akıncı taaruzi insansız hava aracı tsk envanterine girecek. Atak faz-2 helikopterlerinin seri üretimi de bu yıl içerisinde başladı ve ilk helikopter bu yıl sonu gelmeden türk ordusuna teslim edilecek. Bu yıl envantere giren alçak irtifa hava savunma sistemi hisar-a ‘nın büyük kardeşi orta irtifa hava savunma sistemi hisar-o da bu yıl envantere girecek. Türkiyenin yerli ve milli olarak geliştirdiği ve dünyada sadece çok gelişmiş ülkelerin üretebildiği tek atışta mühimmat gemisi batırma kabiliyetine sahip atmaca gemisavar füzesi de 2020 sonunda türk ordusunun envanterine giriyor.

Liman kabul testlerini tamamladıktan sonra deniz kabul testlerine başlayan ve bu sürecin de yavaş yavaş sonuna yaklaşan türk donanmasının tarihindeki en büyük ve güçlü mühimmat gemisi olan tcg- Anadolu da 2020 yılının sonunda yada 2021 yılının ocak ayında türk donanmasının hizmetine girerek doğu akdenizdeki türk çıkarlarını korumak için ilk seferine çıkacak. Bu yıl içerisinde ayrıca türkiyenin yerli olarak ürettiği ilk istihbarat gemisi olan tcg ufuk’da envantere girecek ve türkiyenin denizlerdeki istihbarat ajanı olarak göreve başlayacak.

Geçtiğimiz hafta envantere giren yerli ve milli acil müdahale dalış eğitim botları ve yeni tip yerli sat botlarının yanı sıra 2021 de üretimine başlanacak denizde ikmal muharebe destek gemisinin detay tasarımı tamamlanarak genelkurmayın onayına sunulacak. Preveze sınıfı denizaltılarımızın yarı ömür modernizasyonu için gereken sözleşmelerin imzalanmasıyla birlikte bu proje için de ön tasarım aşaması 2020 yılının sonuna kadar tamamlanacak ve 2021 yılında genelkurmay ve savunma sanayi başkanlığının tasarıma onay vermesiyle proje hızla bitirilecek.

Kara kuvvetlerimize güç verecek yerli platformlar da hızla envantere giriyor. Bu sene envantere giren ve operasyonlarda görev alan vuran, kirpi 2 ve gizli zırhlı küçük otobüs,zırhlı mühimmatlı tank kurtarıcı araç ve zırhlı ambulansın ardından bu sene sonuna kadar Türk Mühimmatlı Kuvvetleri için üretilecek ve yerli motordan güç alan 6×6 ve 8×8 zırhlı kara araçları ve mühimmat taşıyan zırhlı araçlar envantere girmeye başlayacak.

Bunlar gibi pek çok proje tamamlandı yada tamamlanmak üzere. Hiçbir gelişmeyi kaçırmamak ve Türk savunma Sanayiini dünyaya tanıtmamızı desteklemek için kanalımıza abone olmayı beğenmeyi ve paylaşmayı unutmayın.

teknoloji,haber,bilim,sondakikalar ve daha binlerce video daha hepsi kanalımızda
izlediğiniz için teşekkürler.

Bunlarada Bak!

18 Yorum

 1. 🇹🇷🇹🇷🌷🌷🇹🇷🇹🇷🌷🌷🇹🇷🇹🇷🌷🌷🇹🇷🇹🇷🌷🌷🇹🇷🇹🇷🌷🌷🇹🇷🇹🇷🌷🌷

  Reply
 2. Hayırlı olsun hepimize ama daha akıncıyı aksunguru teslim edemediler tsk ya bu sihayı bizimkiler 2025 ancak teslim edebilir çok yavaş ilerliyorlar bu videoyu yapan arkadaş asılsız zaman vermesin izleyenlere itibar kaybediyorsun güzel kardeşim

  Reply
 3. 🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇦🇿🇦🇿🇵🇰🇵🇰süper şükürler olsun inşallah göreceyiz inşallah helal olsun sizlere Aslanlar yiğitlerim Maşallah Maşallah hepinize çok selamlar kardeşlerim

  Reply
 4. daha sık sıkın seçim var seçim. savunma sanayi yalanlarından başka yutturmaya bişey kalmadı oy toplamaya.

  Reply
 5. Bu yıl uçacak Göksungur’un tasarımı neredeymiş? Bir de biz görseydik. Yine Anka S’e çift motor takıp Aksungur yapmaları gibi olmasın. Anka-S’e jet motoru takıp bize Göksungur diye yedirmesinler. Şu TİSU-MiUS projelerinde ki gibi üçgen kanatlı bir SİHA görelim artık 😄

  Reply

Yaz Birşeyler ya!

Benzer

Yüklen Yüklen

Login