ivirzivir Yükle

14 ADET M-60TM TANKINA PULAT AKTİF KORUMA SİSTEMİ ENTEGRE EDİLDİ !!

teşekkürler

KANALIMIZA DESTEK OLMAK İÇİN LÜTFEN ABONE OLMAYI BİLDİRİMLERİ AÇMAYI VE VİDEOYU BEĞENMEYİ UNUTMAYINIZ..
KANALIMIZA ÜYE OLMAK İÇİN : https://www.youtube.com/channel/UCtKGuqdrH4mVAwqOmQhEm_g/join

14 ADET M-60TM TANKINA PULAT AKTİF KORUMA SİSTEMİ ENTEGRE EDİLDİ !!
Türk Silahlı Kuvvetleri özellikle 24 Ağustos 2016 tarihinde başlattığı Fırat Kalkanı Harekatında çok yüksek seviyede tanksavar füzesi tehdidine maruz kaldı.
Fırat Kalkanı Harekatı sırasında güdümlü tanksavar füzeleri(ATGM) ile gelen saldırılardan tankları korumak için hem tankların farkındalığına arttırmaya yönelik hem de ASELSAN’ın daha önce çalışmalarına başladığı AKKOR sistemi dışında saha birliklerine süratle sevk edebilecek PULAT Aktif Koruma Sistemi üzerine çalışmalara başlandı.
Farkındalık kapsamında envanterdeki 169 M-60T tankına Fırat Modernizasyonu kapsamında ASELSAN tarafından Tank Lazer Uyarı Sistemi (TLUS), Yakın Mesafe Gözetleme Sistemi (YAMGÖZ), Tank Sürücü Görüş Sistemi, Teleskobik Periskop Sistemi( 73 adet tanka takılıyor) ve SARP Uzaktan Kumandalı Silah Sistemi gibi pek çok ürün takılarak tankların hem farkındalığı hem de kısa menzildeki yaya tehdit unsurlara angaje olabilme kabiliyeti üst seviyelere çıkarıldı ve tanklar M60TM adını aldı.
Tanksavarların fiziksel imhası için ise, yine FIRAT Modernizasyon Projesi kapsamında ilk etapta 40 adet M-60TM tankına takılmak üzere, ASELSAN ve TÜBİTAK-SAGE işbirliği ile geliştirilecek PULAT Aktif Koruma Sistemi geliştirilmesi planlandı.
İncelenen görüntülerden elde ettiği bilgiye göre, Tesis Açılışları Törenin de PULAT entegreli bir şekilde sergilenen M-60TM tankının önündeki broşürde şu ana kadar 14 adet M60TM tankına PULAT sistemi entegre edildiği belirtildi.
PULAT en basit tabirle entegre edildiği tank veya zırhlı araca doğru fırlatılan ATGM’leri fiziksel imha ile durduran bir aktif koruma sistemi. Sistem, sahip olduğu radar ile fırlatılan tanksavarı tespit edip onun tanka geliş süresini hesaplayarak en uygun zaman ve mesafede tanksavarı imha ediyor.
Her bir tanka 6 adet fırlatıcı modülü entegre ediliyor ve bir veya birden fazla tehdide aynı anda angaje olunabiliyor. ASELSAN tarafından paylaşılan bilgiye göre PULAT 360 derece koruma sağlayabiliyor.
Kaynakça : https://m5dergi.com/savunma-haberleri/14-adet-m-60tm-tankina-pulat-aktif-koruma-sistemi-entegre-edildi/

s400 türkiye,
çok namlulu roketatar,
kaplan füzesi,
trg 300 kaplan,
patriot türkiye,
hisar u,
hisar hava savunma sistemi,
hisar a,
hisar o,
stinger,
porsav,
yunan spiker,
yunan medyasında türkiye,
yunan basınında türkiye,
hisar u,
yunan medyasında türkiye libya,
yunan medyası türkiye libya,
türkiye lazer silahı libya,
türkiye ve libya,
türkiye libya yunan,
türkiye libya yunan medyası,
türkiye libya’ya asker gönderecek mi,
ufuk gemisi,
kktc,
yunan basınında türk savunma sanayi ,
yunan medyasında türkiye,
yunan spiker,
yunan basınında türkiye,
gezgin füzesi,
akıncı iha,
atak 2,
tfx,
yunan medyası,
tf 2000 destroyer,
hürjet,
yunan basını,
tf 2000,
türkiye libya’yı vurdumu,
mete yarar,
libya,
libya’da son durum,
tsk libya,
libya son durum,
hürjet son durum,
akıncı,
tfx savaş uçağı,
libya’da son durum 2020,
tiha akıncı,
akinci iha,
iran amerika son durum,
savunma sanayi,
göksungur,
akıncı tiha,
aselsan,
yunanistan,
tcg anadolu son durum,
tfx savaş uçağı son durum,
libya son durum 2020,
tcg ufuk gemisi,
doğu akdeniz,
tsk,
yunan basini,
hava soj,
tcg ufuk,
türkiye libya,
yunan,
atak helikopter,
gezgin,
hisar hava savunma sistemi,
yunanistan türkiye,
akıncı siha,
i sınıfı fırkateyn,
tcg anadolu,
akinci,
akıncı iha özellikleri,
libya tsk,
libya’ya askeri sevkiyat,
libya haritası,
libya türk topu,
hafter türk topu,
bayraktar satcom,
bayraktar tb2s,
libya türk askeri,
libya’da son durum,
bayraktar tb3,
ismail demir,
hulusi akar,
recep tayyip erdoğan,
cem gürdeniz,
cihat yaycı,
hakan kılıç,
savunma sanayi dergilik,
savunma sanayi,

#gezgin #gezginseyirfüzesi #atak #atak2 #atakhelikopter #millimuharipuçak #hürjet #hürkuş #tfx #gökbey #somfüze #aksungur #göksungur #anka #tsk #tusaş #jetiha #iha #siha #tiha #akıncı #akinci #akinciiha #akıncıiha #akıncısiha #akincisiha #akıncıtiha #akincitiha #türkhavakuvvetleri #türkdenizkuvvetleri #türkkarakuvvetleri #türksilahlıkuvvetleri #fırtınaobüs #altaytank #somfüze #hisarhavasavunmasistemi #hisara+ #hisaro+ #hisara #hisaro #hisarhavasavunma #siper #hisaru #havasavunma #havasavunmasistemi #atmaca #atmacafüzesi #atmacafüze #gezgin #gezginfüze #gezginfüzesi #savunmasanayi #Savunmasanayii #milliteknolojihamlesi #YerliveMilliSanayi #MaviVatan #DenizKuvvetleri #türkdenizkuvvetleri #türkdonanması #HavaKuvvetleri #KaraKuvvetleri #TürkOrdusu #aselsan #roketsan #tübitak #tusaş #TürkKaraKuvvetleri #TürkHavaKuvvetleri #tcganadolu #tcgufuk #SONDAKİKA #sampt #Azerbaycan #Azərbaycan #TekMilletİkiDevlet #SeninleyizAzerbaycan #CanAzerbaycan #TekYürek #STM #aselsan #roketsan #havelsan #tübitak #pakistan​ #s400 #ukraine #ukrayna #bangladesh #hürjet #MMU #TFX #millimuharipuçak​​

Bunlarada Bak!

4 Yorum

  1. Üzerine gelen füzeyi imha ettikten sonra ateş edilen noktayı da ateş altına alan sistem güzel olurdu, ateş eden de pişman olsun.

    Reply
  2. KURT GELİR, ÇAKAL SİNER. TÜRK’E KAFA TUTAN, KEFENSİZ GİDER. 🇹🇷🇦🇿🇵🇰🇹🇷🇦🇿🇵🇰🇹🇷🇦🇿🇵🇰🇹🇷🇦🇿🇵🇰🇹🇷🇦🇿🇵🇰🇹🇷🇦🇿🇵🇰🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷TÜRKLER GELİYOR.Yaşasın Hilal, Turan Birliği.

    Reply

Yaz Birşeyler ya!

Benzer

Yüklen Yüklen

Login